TEST z ratownictwa medycznego

Generator testu opracowany na podstawie "PYTAŃ DO EGZAMINU Z ZAKRESU KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY" pobranych ze strony internetowej - www.cem.edu.pl - stan na dzień 26 listopada 2016 r.

Test z innymi losowo wybranymi pytaniami

Test został wylosowany automatycznie!
Pytanie 1 Nr 49. Osobę po spożyciu dużej ilości alkoholu należy:
Pytanie 2 Nr 144. Przed przystąpieniem do badania wstępnego u poszkodowanych z obrażeniami pourazowymi należy:
Pytanie 3 Nr 172. Asystolia to:
Pytanie 4 Nr 88. Leżącego poszkodowanego po urazie kręgosłupa ratownik wyposażony w sprzęt medyczny:
Pytanie 5 Nr 137. Bawisz się z dziećmi w pokoju, w którym jest dużo zabawek składających się z drobnych części. Nagle, 8-miesięczne niemowlę zaczyna się dusić. Słyszysz świst towarzyszący każdej próbie oddechu. Jego kaszel jest cichy i nieefektywny, zaczyna sinieć. Twoim zdaniem u niemowlęcia doszło do:
Pytanie 6 Nr 107. Pozycja boczna ustalona ma na celu zapewnienie drożnych dróg oddechowych oraz umożliwienie swobodnego wypływu śliny i treści z jamy ustnej. Aby spełniała swoje zadanie muszą być spełnione poniższe warunki, z wyjątkiem:
Pytanie 7 Nr 14. W autobusie siedzi mężczyzna, skarżący się na ból piekący w kl. piersiowej, jest blady i spocony, oddycha szybko. Jakie będzie Twoje działanie?
Pytanie 8 Nr 15. U osoby, która uskarżała się na ból w kl. piersiowej doszło w Twojej obecności do utraty przytomności i osunięcia na podłogę. Co robisz?
Pytanie 9 Nr 225. W przypadku 2-letniego dziecka, które podczas jedzenia zakrztusiło się pokarmem, jest przytomne, głośno kaszle, prawidłowe postępowanie polega na:
Pytanie 10 Nr 229. W przypadku 6-miesięcznego dziecka, które podczas jedzenia zakrztusiło się pokarmem, jest przytomne, nie może nabrać powietrza, bezgłośnie kaszle, prawidłowe postępowanie polega na:
Pytanie 11 Nr 1. Przyczyna wstrząsu hipowolemicznego to:
Pytanie 12 Nr 227. W przypadku 6-miesięcznego dziecka, które podczas jedzenia zakrztusiło się pokarmem i pomimo prób usunięcia ciała obcego nie może nabrać powietrza, straciło przytomność, jest wiotkie, prawidłowe postępowanie polega na:
Pytanie 13 Nr 169. W strefie dokonywania defibrylacji:
Pytanie 14 Nr 22. Najczęstszą przyczyną zgonu u osób, które uległy zatruciu substancjami wpływającymi na funkcjonowanie centralnego układu nerwowego jest/są:
Pytanie 15 Nr 175. Wskaż, co nie jest zabronione podczas udzielania wsparcia psychicznego poszkodowanemu: